Zaproszenia na roczek Twojego dziecka

Skończenie przez dziecko pierwszego roku życia to bardzo symboliczny moment. W końcu przestaje być niemowlęciem, a to zasługuje na wyjątkową oprawę.

Skorzystaj z jednego z wyjątkowych, w pełni personalizowanych zaproszeń na roczek od smartinvite. Wybierz jeden z naszych unikalnych wzorów i dostosuj go do swoich potrzeb. Nasze nowoczesne funkcje personalizacji pozwolą Ci w kilka chwil stworzyć zaproszenie ze zdjęciem Twojej Pociechy, które nie tylko zachwyci wszystkich gości ale stanie się cudowna pamiątką tego wydarzenia.

Piękne, radosne zaproszenia, które znajdziesz na smartinvite na pewno ucieszą oko i wywołają uśmiech na twarzach Twoich najbliższych! O wyjątkowym wydarzeniu jakim są pierwsze urodziny Twojego dziecka, poinformuj gości w wybranej przez siebie formie. Tradycyjnie - w postaci wysokiej jakości drukowanej karty lub wygodnie i nowocześnie – dzięki, przygotowanej w kilka chwil, stronie internetowej z zaproszeniem. Połącz oba zaproszenia i dostosuj formę zaproszenia do charakteru i stylu życia każdego gościa osobno. Wprowadź wszystkich w klimat niezwykłego dla Was momentu już poprzez zaproszenie, nie trać czasu na chodzenie po sklepach, szukanie i ręczne wypisywanie winietek. Daj się wyręczyć!
Nie da się ukryć, to chyba najważniejsze urodziny w życiu rodziców dziecka. Z jednej strony wyczekiwane, trochę jakby symboliczne zakończenie wieku niemowlęcego. Z drugiej strony zbierające w całość ostatni jakże intensywny rok. Przypominają się te dobre chwile, zdjęcia idą w ruch, zastanawiamy się, kiedy to minęło? Tym bardziej każdy rodzic chce uczcić ten dzień i wprowadzić malucha w świat celebrowania. Na rynku jest w tej chwili mnóstwo kuszących artykułów dekoracyjnych, eleganckie stroje dla jubilata, niezwykłe balony urodzinowe czy specjalna zastawa stołowa na tą okazję. Bo pierwsze urodziny najczęściej wyprawiamy w domu. To tu jest zwykle największy komfort i możliwość odłożenia małego jubilata na drzemkę, zgiełk miejskich atrakcji idealnie sprawdzi się za 2-3 lata. Mamy na to czas ;)

Nasz mały jubilat bardzo zmienił się w ciągu ostatnich miesięcy, może więc warto pomyśleć o przygotowaniu zaproszenia z jego zdjęciem? To na pewno wywoła uśmiech na twarzach gości, a jednocześnie stanie się wspaniałą pamiątką. W ofercie smartinvite jest sporo dziecięcych, bardzo klimatycznych wzorów. Można pomyśleć o opcji z wydrukiem, dzięki temu zdjęcie z zaproszenia ma od razu szansę trafić do ramki.

Trudnym tematem na ten rodzaj urodzin może się wydawać menu – tak mali goście niekoniecznie przecież będą już mogli wszystko zajadać, a coś przecież podać trzeba! smartinvite spieszy z pomocą i odsyła do swojego bloga celem inspiracji. Nie lada wyzwaniem jest też tort! To pewnie będzie dla małego roczniaka główna atrakcja – przede wszystkim wizualna. W tej chwili wiele cukierni oferuje bogaty wybór tortów stricte dziecięcych. Trzeba się przede wszystkim zastanowić, czy miałby to być tort ciężki z dekoracją marcepanową, czy lżejszy, ozdobiony barwnym kremem lub wydrukiem na tzw. opłatku. Co odważniejsi i bardziej zdolni mogą pokusić się o tort własnej roboty – i tu można przecież wesprzeć się gotowymi dekoracjami, czy to z cukierni, czy ze sklepu. A w sezonie letnim same owoce mogą ozdobić tort piękniej niż niejedna marcepanowa figurka. I to z pewnością również zdrowiej, co coraz częściej ma ogromne znaczenie dla młodych mam.
Pamiętajmy, że roczek to przede wszystkim mnóstwo emocji, także dla malucha. Pomyślcie, by przyjęcie wpasowało się w jego plan dnia – jeśli nadal miewa drzemki, nie rezygnujcie z nich tego dnia. Marudne dziecko może popsuć każdy, nawet najbardziej misterny plan. A to przecież jego święto, jego goście, jego prezenty. O wiele łatwiej też będzie Wam fotografować całą uroczystość, jeśli nie będziecie się musieli skupiać na dodatkowych bodźcach ze strony jubilata ;)

Jeśli o zdjęciach mowa, bardzo fajnym pomysłem jest podziękowanie gościom za wspólne spędzenie czasu w formie pamiątkowego zdjęcia – można skorzystać z fotografii natychmiastowej lub wydrukować fotkę czy to samemu, czy z pomocą specjalnych serwisów, i wręczyć gościom przy najbliższej okazji. Dzięki temu pamięć o Waszym przyjęciu zostanie z nimi na lata. Zdarza się też coraz częściej, że rodzice na ten wyjątkowy dzień wynajmują profesjonalnego fotografa. To też dobry pomysł – jedno zadanie na ten dzień mniej, a i zdjęcia z pewnością będą niezwykłe.

Wracając do tematu samej zabawy urodzinowej – trzeba pamiętać, by była ona również bezpieczna dla dzieciaków. Kolorowe balony są piękne i wzbudzają ogromną ciekawość u maluchów, jednak równie łatwo mogą pękać i mocno przestraszyć. Kolorowe konfetti może powodować chęć zjedzenia, a plastikowe kubki łatwo mogą popękać w ustach wszędobylskich roczniaków. Oczywiście każdy rodzic na kwestię bezpieczeństwa zwraca baczną uwagę, ale w momencie, gdy się dużo dzieje, oczy dookoła głowy mogą nie wystarczyć. Warto więc z góry ustalić, kto pilnuje dzieci, a kto zajmuje się gośćmi, by nie przyniosło to niepotrzebnych stresujących sytuacji.

Pierwsze urodziny to także kilka tradycji, związanych z przewidywaniem przyszłości małego jubilata. W wielu domach przygotowuje się przedmioty, które wyciągnięte przez roczniaka w odpowiedniej kolejności mają na celu określić, kim będzie, jak dorośnie. Jest to raczej pozostałość po ludowych przesądach, ale można tradycję kontynuować ze względu na symboliczny i humorystyczny wydźwięk. Najczęściej stosowane przedmioty to: pieniądz, kieliszek, różaniec, długopis, książka. No i co wyobraźnia więcej podpowie ;)
.
.