Zaproszenia na urodziny dziewczynki

Wróżki, księżniczki, piosenkarki, gwiazdy filmowe, to tylko niektóre postaci uwielbiane przez dziewczynki. Wybór jest ciężki! Podobnie jest z imprezą urodzinową – na jaką tematykę się zdecydować?

Jaki tort przygotować? Jakie ozdoby powiesić? Jakie zabawy zorganizować? Można zacząć od stworzenia zaproszenia na urodziny, przygotować swoje wymarzone i w nowoczesny, wygodny dla rodziców sposób rozpocząć spełnianie marzeń swej córeczki.

Reszta pójdzie gładko, dobra organizacja to przecież podstawa! A jeśli do tego spełnia wszelkie walory estetyczne, to już lepiej być nie może. Sprawdź, jak działają nowoczesne zaproszenia smartinvite i wykreuj takie święto, o jakim Twoje dziecko marzy od miesięcy.

Przyjęło się, że to dziewczynkom bardziej zależy na uroczystym przyjęciu niż chłopcom. Że to one bardziej lubią się stroić, dekorować, zwracają większą uwagę na ozdoby na torcie i odliczanie dni do imprezki. Może i tak jest. Dlatego warto wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw i zorganizować takie przyjęcie urodzinowe, że żadna z jubilatek przez długi czas nie będzie chciała o nim zapomnieć. Urodziny to bowiem bardzo przełomowe i niezwykle ważne wydarzenie.
Dla dziewczynek bardzo istotne jest to, kto się na imprezce pojawi. Listę gości tworzą tygodniami. Gdy ta lista już jest, trzeba skupić się na formie zaproszenia. Dzieci lubią ten moment wręczenia dedykowanej kartki, więc zdecydowanie lepiej sprawdzą się w tej sytuacji zaproszenia papierowe. Można wybrać jakąś bajeczną postać, kierować się przy wyborze kolorystyką, albo spróbować z umieszczeniem zdjęcia młodej świętującej damy. Opcji jest mnóstwo. Każda z nich z pewnością ucieszy i jubilatkę, i gości. Jeśli planujemy imprezę tematyczną, już samo zaproszenie może nawiązywać do klimatu urodzin. Może to być bal księżniczki, las czarodziejek, sala baletnic, pokaz mody, zabawa w salon kosmetyczny, fryzjerskie szkolenia – ile dzieci, tyle inspiracji!

Jeśli decydujecie się na zaproszenia papierowe, pamiętajcie, by odpowiednio wcześnie zabrać się za przygotowania. Musicie bowiem uwzględnić czas na zebranie wszystkich adresów pocztowych i dostarczenie przesyłek przez listonosza pod wskazane na kopertach miejsca. Poproście też gości o potwierdzanie swojej obecności z określeniem daty, do kiedy mogą to robić. Ułatwi Wam to przygotowania i organizację w czasie. Takie potwierdzenie można również wysłać elektronicznie za pośrednictwem systemu smartinvite – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję przy konstruowaniu zaproszenia.

To, co ubierze na siebie tego dnia świętująca dziewczynka to równie istotny temat do przemyślenia. Przecież dzisiaj to ona ma być gwiazdą! Oczywiście nie każda dziewczynka na co dzień przykłada do tematu stroju równie wielką wagę, ale tego wyjątkowego dnia – z pewnością musi to być coś, w czym jest jej dobrze. Nie zmuszajmy więc dziecka do przebierania się za kogoś, kim się nie czuje. Niech nic nie popsuje tych urodzin! Jeśli ciężko jest się Wam dogadać w tej kwestii z dzieckiem, już zawczasu wypracujcie kompromis. Inaczej przepychanki co do stroju mogą wydłużyć Wasze przygotowania i zamiast pełnego ekscytacji szykowania się do wyjścia, dojdzie złość, irytacja i walka z czasem.

Przyjęcie urodzinowe warto uwiecznić też na lata. Z pomocą mogą tu przyjść zdjęcia, które dzięki smartfonom coraz więcej z nas pstryka z dnia na dzień. Można też pokusić się o kamerę, by po kilku latach móc sięgnąć do nagranych tego dnia chwil z rozrzewnieniem. W tej chwili mamy także dostęp do wielu narzędzi umożliwiających montaż kadrów, może więc znajdziecie któregoś dnia czas na zabawę w filmowca? Bo materiał do obróbki przy dużej ilości gości i wrażeń będzie na pewno. Miłym gestem jest też wysłanie linku do takiego filmu wszystkim uczestniczącym w urodzinach gościom.
Jeśli planujesz wyprawić urodziny dla swojej córki w domu, dobrym pomysłem może być wciągnięcie jej w dekorowanie pomieszczeń. Wspólne robienie pomponów, dmuchanie balonów, rozwieszanie girland – te czynności z pewnością spowodują, że dziecko poczuje ducha nadchodzącego wydarzenia. Przy okazji będzie to też powód do wspólnego kreatywnego spędzenia czasu. Jeśli organizację przyjęcia rozpoczynacie stosunkowo szybko – pomyślcie o zdjęciach, jakie przez ostatni rok zrobiliście swemu dziecku. Wydrukowanie ich i rozwieszenie w różnych zakątkach domu może przysporzyć wiele radości gościom, którzy nie mieli tyle szczęścia, by uczestniczyć w każdym sfotografowanym wydarzeniu. Zdjęcia można umieścić w ramkach, powiesić na sznurku, przyczepić do balonów napełnionych helem, by zwisały na wysokości oczu gości. Zapytajcie też jubilatkę, może ona będzie miała jakiś niebanalny pomysł na wystrój?

Bardzo istotną kwestią każdych urodzin jest tort. Nam rodzicom zwykle chodzi o smak, dla dzieci bardzo ważne jest jednak, jak będzie on wyglądał. Pomyślcie o tym na dobrych kilka dni przed imprezą – torty okolicznościowe zamawia się na co najmniej trzy dni przed przyjęciem. Jeśli macie smykałkę do słodkości, możecie sami przygotować ciasto i ozdobić je wspólnie z dzieckiem – własne dzieło zazwyczaj smakuje lepiej.

Dzieci mają też często wiele marzeń, jeśli chodzi o prezenty. Jeśli Wasza córka marzy o czymś drogim, co nie bardzo mieści się w Waszych możliwościach finansowych, może warto podsunąć gościom pomysł, by w kilka osób razem zakupili wymarzoną zabawkę jubilatce? Z takiego rozwiązania każdy powinien być zadowolony. W organizacji takiego podziału obowiązków pomoże Wam smartinvite. Na platformie jest bowiem funkcja spisania listy prezentów i przydzielenia odpowiednim osobom zadań z tym tematem związanych. Może to być ogromne ułatwienie.

Urodziny dziecka to często pierwsza możliwa okazja, by spotkać się z rodzicami zaproszonych dzieci. Zdarza się, że nie wiedzieli oni do tej pory, gdzie mieszkacie. Warto więc do wydarzenia konstruowanego na smartinvite dodać mapkę. Ułatwi to gościom dotarcie we wskazane miejsce. Mapka świetnie sprawdzi się też przy przyjęciach w klubach malucha – jest ich tyle, że z pewnością nie wszyscy goście będą znali akurat to, które na ten dzień wybraliście.

Z przyjęciem urodzinowym na pewno jest dużo pracy. Ale radość dzieci, a szczególnie uśmiech Waszego dziecka, z pewnością wszystkie trudy wynagrodzi w mig.