5 zabaw na przyjęcie halloweenowe dla dzieci

5 super zabaw na przyjęcie halloween dla dzieci

Organizujecie przyjęcie z okazji Halloween? Zerknijcie na naszą propozycję 5 zabaw, które urozmaicą każdą strrraszną imprezę.

Pamiętajcie, że nasze elektroniczne zaproszenia na Halloween to świetny sposób na sprawną organizację imprezy, również tej przygotowywanej w ostatniej chwili.

 

Polowanie na duchy

Przygotuj duchy wycięte z białego lub pomarańczowego kartonu. Ukryj wszystkie duchy w miejscu przyjęcia. Przygotuj stoper. Na Twój sygnał dzieci rozpoczynają poszukiwania ukrytych duszków. Wygrywa to dziecko, które w wyznaczonym czasie znajdzie najwięcej kartoników.

Potrzebne będą: kartonowe duszki.

Wskazówki: Poszukiwania mogą odbywać się parami, a zamiast duchów możesz wykorzystać kartonowe czarownice, nietoperze czy dynie. Możesz przygotować elementy w różnych kolorach, a każdej wersji kolorystycznej przypisać inną ilość punktów.

Pływające jabłka – Apple bobbing

Popularna zabawa Halloweenowa. Przygotuj dużą miskę wypełniona wodą. Umieść w niej jabłka. Każdy z uczestników w swojej turze próbuje złapać jabłko wyłącznie zębami, bez użycia rak (ręce powinny być założone za plecami).  Wygrywa uczestnik, który najszybciej złapie jabłko. Pamiętaj aby określić limit czasowy każdej tury.

Potrzebne będą: miska z wodą, jabłka, stoper.

Mumie

Podziel dzieci w pary lub trójki. Jeden z uczestników pary zostaje „mumią”. Zadaniem pozostałych dzieci jest jak najszybsze owinięcie mumii papierem toaletowym. Wygrywa para/trójka, która najszybciej ukończy zadanie.

Potrzebne będą: rolki papieru toaletowego.

Dyniowy przypinaniec

Przygotuj dynię oraz kartonowe elementy do przyczepiania. Ustaw dynię na stoliku na wysokości umożliwiającej wszystkim dzieciom przyczepienie elementów.  Z czarnego kartonu wytnij oczy, nos oraz buzię. Z tyłu każdego elementu przyczep dwustronną taśmę klejącą. Owiń opaską oczy pierwszemu uczestnikowi. Dziecko rozpoczyna zabawę ok. 1,5 metra od dyni (mniejsze dzieci mogą stanąć nieco bliżej).  Zadaniem uczestnika jest takie przypięcie elementów, aby powstała halloweenowa dynia. Odwiąż przepaskę i pozwól autorowi cieszyć się swoim dziełem.

Potrzebne będą: dynia, kartonowe elementy do przypięcia, dwustronna taśma klejąca.

 Obślizgła niespodzianka

Przygotuj miskę ze sporą ilością ugotowanej żelatyny (konsystencja powinna pozwalać na zanurzenie w niej rąk). W środku umieść drobne przedmioty, które po zabawie będzie można umyć lub wyrzucić (np. orzech włoski, kasztan, plastikowy pająk). Przykryj miskę czarnym, nieprześwitującym materiałem. Dzieci po kolei zanurzają ręce w żelatynie, wyławiają po jednym przedmiocie i wyłącznie dotykiem zgadują co to jest.

Potrzebne będą: miska, ugotowana żelatyna, drobne przedmioty, kawałek materiału do przykrycia miski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *