Pirackie przyjęcie – pomysły na niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla dzieci w każdym wieku

pirackie urodziny dla dzieci

Pirackie przyjęcie to niezapomniane wrażenia dla solenizanta i gości! Zerknijcie na naszą propozycję niezwykłych zabaw, które niegdyś rozweselały prawdziwych piratów! Doskonała rozrywka dla dzieci w każdym wieku gwarantowana.

Przekaż łup

Przygotuj wielką paczkę, owiniętą kilkoma warstwami papieru. Pod każdą warstwą papieru umieść niewielki skarb, np. czekoladową monetę. Włącz piracką muzykę i zaczynamy. W trakcie trwania muzyki dzieci przekazują sobie paczkę. Za każdym razem, gdy zastopujesz muzykę, dziecko z paczką w ręku zdejmuje jedną warstwę papieru i zgarnia łup. Aby uatrakcyjnić zabawę do łupu dołącz zadanie, które dziecko musi wykonać, aby odebrać nagrodę, np. „Powiedz coś głosem papugi”, „Zatańcz szalony taniec pirata” czy „Wydaj z siebie najbardziej przerażający głos”.

Potrzebne będą: paczka z łupem – złożona z kilku warstw papieru, z niespodzianką pod każdą warstwą.

Wyspy i rekiny

Przygotuj maty lub kartki papieru, które będą imitowały wyspy skarbów. Wysp powinno być o jedną mniej niż liczba dzieci uczestniczących w zabawie. Rozłóż wyspy na podłodze lub trawniku. W trakcie trwania muzyki dzieci pływają w oceanie. Gdy muzyka przestaje grać – to znak, że nadpływają rekiny i pora udać się na pierwszą, wolną wyspę. Pirat, dla którego zabraknie wyspy, odpada z zabawy. Po każdej rundzie zabierz jedną wyspę. Aby uatrakcyjnić zabawę przygotuj skrzynię skarbów dla zwycięzcy zabawy. Jeśli organizujesz przyjęcie dla młodszych dzieci, warto również pomyśleć o małej nagrodzie dla każdego pirata, który odpadnie z zabawy.

Potrzebne będą: maty lub kartki papieru, dodatkowo: nagroda dla zwycięzcy oraz nagrody pocieszenia dla pozostałych dzieci (np. pirackie naklejki).

 

Mapa skarbów

Ukryj skarby (słodkości, małe zabawki) w miejscu zabawy. Przygotuj mapę skarbów – umieść na niej miejsca, w których ukryte zostały skarby oraz miejsca orientacyjne, które pozwolą dzieciom odczytać mapę. Poziom trudności dostosuj do wieku uczestników zabawy. Przygotuj kopie mapy dla każdego dziecka. Na Twój sygnał piraci rozpoczynają poszukiwania. Możesz również przygotować skrzynię na skarby, do której dzieci będą wrzucały odnalezione słodkości, a które na koniec zabawy rozdzielisz pomiędzy uczestników.

Potrzebne będą: skarby, rysunek mapy skarbów (kopie dla wszystkich dzieci).

Kolacja Kapitana

Piraci ustawiają się w linii na jednym końcu pomieszczenia, ogrodu. Po drugiej stronie pomieszczenia/ogrodu staje kapitan (jeden z rodziców lub starsze rodzeństwo). Każde dziecko otrzymuje papierowy talerz oraz balon (tytułowa „kolacja”). Uczestnik trzyma talerz obiema rękami, a balon umieszczamy na talerzu –  nie wolno go dotykać. Jeśli w trakcie zabawy dziecko upuści balon lub dotknie go ręką, wraca na linię startu i rozpoczyna wyścig od początku. Wygrywa pirat, który najszybciej dostarczy kolację do kapitana.

Potrzebne będą: papierowe talerze oraz balon.

Ślepy Jack

Czyli piracka wersja popularnej zabawy Ciuciubabka. Wytypuj pierwszego pirata i zasłoń mu oczy (np. przewiązując oczy chustą czy czarnym kawałkiem materiału itp.). Pozostałe dzieci chodzą po pomieszczeniu. Gdy Ślepy Jack złapie pirata, musi dotykiem odgadnąć, które to dziecko. Jeśli poprawnie poda jego imię, złapany pirat zostaje nowym Ślepym Jack’iem. Jeśli mu się nie uda, szuka kolejnego pirata. Prostsza wersja zabawy nie wymaga podania imienia, a jedynie złapanie pirata.

Potrzebne będą: chustka lub kawałek materiału.

 

Idealnym wstępem do takiej zabawy są nasze zaproszenia – koniecznie sprawdź wspaniałe pirackie wzory, doskonale dopasowane do tego typu dziecięcej imprezki: PIRAT oraz PAPUŻKA

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *