5 zabaw urodzinowych idealnych na przyjęcie urodzinowe w ogrodzie lub parku

5 zabaw na urodziny w parku lub ogrodzie

Lato zbliża się wielkimi krokami, dni są coraz cieplejsze i słoneczne – to idealny moment, aby zorganizować urodzinowe przyjęcie na świeżym powietrzu! Zerknijcie na naszą propozycję 5 zabaw dla dzieci, które sprawdzą się idealnie podczas imprez urodzinowych organizowanych w ogrodzie czy parku. 

 

Znajdź swój skarb

Ukryj w ogrodzie/parku różnego rodzaju przedmioty. Ich ilość powinna odpowiadać liczbie uczestników zabawy. Przydziel ukryty przedmiot każdemu z uczestników. Każda z osób, która odnajdzie swój przedmiot otrzymuje punkty. Czym wcześniej przedmiot zostanie odnaleziony, tym więcej punktów otrzymuje uczestnik.

Jeśli uczestnik odnajdzie przedmiot innego uczestnika, informuje o znalezisku dorosłego, który dodaje mu punkty bonusowe. Nie wolno mu jednak przemieszczać znaleziska. Na koniec zabawy wymieniamy zdobyte punkty na nagrody.

Wskazówka: zarówno skarby, jak i nagrody, zrobią podwójne wrażenie, gdy będą zgodne z motywem przyjęcia urodzinowego.

Frozen

Idealna zabawa urodzinowa na wybieganie. Jedno z dzieci rozpoczyna zabawę z mocą zamrażania, niczym Elsa z filmu „Kraina Lodu”. Jego zadaniem jest zamrozić pozostałych uczestników zabawy. Aby zamrozić innego uczestnika, wystarczy go dotknąć/tryknąć. Zamrożone dziecko może zostać odmrożone, gdy inne z dzieci przebiegnie pod jego nogami czy rękoma. Wygrywa ostatnia osoba, która nie została zamrożona!

Wskazówka: możesz urozmaicić zabawę wybierając więcej niż jedno dziecko z mocą zamrażania. Wymyśl i zmień nazwę zabawy tak, aby jeszcze lepiej pasowała do motywu przyjęcia urodzinowego.

Rude kłaczki, stare laczki, wołam … do mojej paczki! (Red Rover)

Podziel dzieci na dwie drużyny. Każda z drużyn powinna składać się z co najmniej 3 uczestników. Drużyny stają naprzeciwko siebie (oddalone o około …metrów). Dzieci w każdej z drużyn stają obok siebie chwytając się za ręce. Drużyny na zmianę wykrzykują hasło wskazując imię jednego z dzieci z przeciwnej drużyny np. „Rude kłaczki, stare laczki, wołam ….. do mojej paczki!”. Wskazana osoba musi spróbować przebiec i przebić się przez ręce drużyny przeciwnej. Jeśli mu się to uda, typuje jednego z uczestników, który właśnie go przepuścił i zabiera go do swojej drużyny. Jeśli mu się to nie uda, dołącza do drużyny przeciwnej. Gra kończy się gdy w grze pozostaje już tylko jedna duża, zwycięska drużyna.

 Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy

Jedno z dzieci zostaje Babą Jagą i staje w pewnej odległości od pozostałych uczestników zabawy.

Gdy Baba Jaga odwraca się tyłem do grupy, pozostałe dzieci próbują przybiec jak najbliżej niej. Gdy wypowie „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” i obróci się twarzą do dzieci, te natychmiast stają bez ruchu. Osoba, która się poruszy, odezwie lub zaśmieje, trafia z powrotem na linię startu. Baba Jaga stara się ich sprowokować, np. rozśmieszając. Celem graczy jest dotarcie do Baby Jagi, gdy ona nie patrzy, i dotknięcie jej. Zwycięzca zajmuje miejsce Baby Jagi.

Ciuciubabka

Jedno z dzieci zostaje wytypowane jako Ciuciubabka, zawiązujemy oczy, okręcamy ją w kółko kilka razy, dla zmylenia orientacji. Pozostałe dzieci rozbiegają się po ogrodzie/ parku. Zadaniem „Ciuciubabki” jest złapanie  kogoś tak, aby ten ktoś mógł zając jej miejsce. Przestrzeń do zabawy powinna być ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *