5 zabaw urodzinowych idealnych na przyjęcie urodzinowe w ogrodzie lub parku

5 zabaw na urodziny w parku lub ogrodzie

Lato zbliża się wielkimi krokami, dni są coraz cieplejsze i słoneczne – to idealny moment, aby zorganizować urodzinowe przyjęcie na świeżym powietrzu! Zerknijcie na naszą propozycję 5 zabaw dla dzieci, które sprawdzą się idealnie podczas imprez urodzinowych organizowanych w ogrodzie czy parku. 

 

Znajdź swój skarb

Ukryj w ogrodzie/parku różnego rodzaju przedmioty. Ich ilość powinna odpowiadać liczbie uczestników zabawy. Przydziel ukryty przedmiot każdemu z uczestników. Każda z osób, która odnajdzie swój przedmiot otrzymuje punkty. Czym wcześniej przedmiot zostanie odnaleziony, tym więcej punktów otrzymuje uczestnik.

Jeśli uczestnik odnajdzie przedmiot innego uczestnika, informuje o znalezisku dorosłego, który dodaje mu punkty bonusowe. Nie wolno mu jednak przemieszczać znaleziska. Na koniec zabawy wymieniamy zdobyte punkty na nagrody.

Wskazówka: zarówno skarby, jak i nagrody, zrobią podwójne wrażenie, gdy będą zgodne z motywem przyjęcia urodzinowego.

Frozen

Idealna zabawa urodzinowa na wybieganie. Jedno z dzieci rozpoczyna zabawę z mocą zamrażania, niczym Elsa z filmu „Kraina Lodu”. Jego zadaniem jest zamrozić pozostałych uczestników zabawy. Aby zamrozić innego uczestnika, wystarczy go dotknąć/tryknąć. Zamrożone dziecko może zostać odmrożone, gdy inne z dzieci przebiegnie pod jego nogami czy rękoma. Wygrywa ostatnia osoba, która nie została zamrożona!

Wskazówka: możesz urozmaicić zabawę wybierając więcej niż jedno dziecko z mocą zamrażania. Wymyśl i zmień nazwę zabawy tak, aby jeszcze lepiej pasowała do motywu przyjęcia urodzinowego.

Rude kłaczki, stare laczki, wołam … do mojej paczki! (Red Rover)

Podziel dzieci na dwie drużyny. Każda z drużyn powinna składać się z co najmniej 3 uczestników. Drużyny stają naprzeciwko siebie (oddalone o około …metrów). Dzieci w każdej z drużyn stają obok siebie chwytając się za ręce. Drużyny na zmianę wykrzykują hasło wskazując imię jednego z dzieci z przeciwnej drużyny np. „Rude kłaczki, stare laczki, wołam ….. do mojej paczki!”. Wskazana osoba musi spróbować przebiec i przebić się przez ręce drużyny przeciwnej. Jeśli mu się to uda, typuje jednego z uczestników, który właśnie go przepuścił i zabiera go do swojej drużyny. Jeśli mu się to nie uda, dołącza do drużyny przeciwnej. Gra kończy się gdy w grze pozostaje już tylko jedna duża, zwycięska drużyna.

 Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy

Jedno z dzieci zostaje Babą Jagą i staje w pewnej odległości od pozostałych uczestników zabawy.

Gdy Baba Jaga odwraca się tyłem do grupy, pozostałe dzieci próbują przybiec jak najbliżej niej. Gdy wypowie „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” i obróci się twarzą do dzieci, te natychmiast stają bez ruchu. Osoba, która się poruszy, odezwie lub zaśmieje, trafia z powrotem na linię startu. Baba Jaga stara się ich sprowokować, np. rozśmieszając. Celem graczy jest dotarcie do Baby Jagi, gdy ona nie patrzy, i dotknięcie jej. Zwycięzca zajmuje miejsce Baby Jagi.

Ciuciubabka

Jedno z dzieci zostaje wytypowane jako Ciuciubabka, zawiązujemy oczy, okręcamy ją w kółko kilka razy, dla zmylenia orientacji. Pozostałe dzieci rozbiegają się po ogrodzie/ parku. Zadaniem „Ciuciubabki” jest złapanie  kogoś tak, aby ten ktoś mógł zając jej miejsce. Przestrzeń do zabawy powinna być ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *