Magiczna symbolika drzewa oliwnego

obrączki ślubne na drzewku oliwnym

Drzewo oliwne – symbol płodności i pokoju jednocześnie – to jeden z coraz chętniej wybieranych motywów roślinnych również na polskich weselach.

 

Wyjątkowa, wprost magiczna symbolika tego drzewa ma przynieść narzeczonym wspólne życie w  pokoju i dostatku. Życie odporne na trudności tak jak odporne jest drzewo oliwne ale jednocześnie życie pełne finezji i smaku, niczym dobrodziejstwa drogocennej oliwy z oliwek.

Drzewo oliwne jest silne, może przetrwać upał, suszę, choroby i powodzie. Jest długowieczne i wiecznie zielone. Najstarsze drzewo oliwne znane człowiekowi znajduje się na Krecie. Choć jego wiek nie jest dokładnie znany, szacuje się że Olive Tree of Vouves ma już ponad 3000 lat i – uwaga – nadal rodzi oliwki!

Co ciekawe, drzewko oliwne jest tak wytrwałe, że nawet przycięte do ziemi potrafi narodzić się na nowo.

Czyż to nie wyjątkowa symbolika dla wspólnego życia, chroniąca miłość małżonków przed skutkami życiowych przeszkód?

Do tego drzewo oliwne jest piękną rośliną, chętnie wykorzystywaną do celów ozdobnych. Wygląda wyjątkowo – samodzielnie lub jako tło dla innych roślin i kwiatów.

Srebrno – zielony kolor liści drzewka oliwnego jest miękki i subtelny, świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku ślubu klasycznego jak i tego w stylu rustykalnym.

Niezależnie od tego, czy zostanie wykorzystane samodzielnie czy jako akcent w bogatych kompozycjach kwiatowych, drzewko oliwne nada Twojej uroczystości lekki, śródziemnomorski akcent.  Z cała pewnością pobudzi apetyt gości weselnych na pyszne, bogate w świeże śródziemnomorskie produkty i potrawy, menu.

Wyjątkowy klimat drzewka oliwnego przeniesiony został również na zaproszenie „Drzewko miłości” z najnowszej kolekcji smartinvite. Zaproszenie dostępne jest zarówno jako smart zaproszenia jak i w wersji drukowanej. Prostota i elegancja wzoru sprawiają, że będzie idealną zapowiedzią zarówno ślubu w stylu klasycznym jak i rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *