Jak zorganizować przyjęcie niespodziankę rodem z hollywoodzkiego filmu? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne! Zapraszamy do lektury i wypróbowania naszych porad.
Planując przyjęcie niespodziankę trzymamy się głównych zasad organizowania przyjęć. Szczególne zasady dotyczą:
Data przyjęcia
Ustalenie daty przyjęcia wymaga uwzględnienia dwóch czynników – czy termin jest odpowiedni dla większości gości oraz czy jest odpowiedni dla samego solenizanta. Najlepsze przyjęcia niespodzianki odbywają się w dniu samych urodzin lub w tygodniu go poprzedzającym.
Lista gości
Gdy planujemy przyjęcie dla kogoś innego niż my sami, konieczne jest dodatkowe rozeznanie w tej kwestii. Należy upewnić się, że zaproszeni zostali wszyscy istotni dla solenizanta goście. Podejmując decyzję, spróbuj wejść w skórę bohatera i rozważ osoby nie tylko z najbliższego kręgu przyjaciół.
Czy umiesz dochować tajemnicy?
Upewnij się, że zaproszenie urodzinowe jasno wskazuje, iż planowane jest przyjęcie niespodzianka. Poinformuj gości o tym, w jaki sposób planujesz zaskoczyć solenizanta. Poproś wszystkich o zachowanie tajemnicy!
Powiadom gości o konieczności przybycia na czas. Warto aby było to na około 30 minut (w przypadku przyjęcia dla dzieci około 45 minut ) przed planowanym przybyciem bohatera wieczoru.
Jeśli zapraszasz bliskich znajomych solenizanta, w przypadku których wiesz, że nie zawiodą gdy poinformujesz ich o przyjęciu w ostatniej chwili, wstrzymaj się z zaproszeniem do ostatniego, przyzwoitego momentu.
Ty również musisz być ostrożny – nie zostawiaj w widocznych miejscach notatek, zaproszeń czy dekoracji.
Bohater na miejscu
To najtrudniejsza część zadania. Warto przemyśleć i omówić wersję wydarzeń z wszystkimi uczestnikami.
Nasza propozycja: Poproś kilku z zaproszonych gości o zaplanowanie czegoś wspólnie z solenizantem – kino, zakupy czy pomoc w dostawie szafy ze sklepu meblowego. Ważne aby było wiarygodnie i ważne aby plan przewidywał podróż samochodem. Przewiezienie solenizanta na miejsce przyjęcia nie powinno stanowić większego problemu. Wystarczy, że jeden z towarzyszy będzie musiał po drodze załatwić pilną sprawę – zabrać z domu portfel z dokumentami czy zmierzyć miejsce na szafę.
Wtajemniczona osoba powinna poinformować gości znajdujących się na miejscu co najmniej 10 minut przed przyjazdem solenizanta. Jest to czas niezbędny na wyciszenie, zgaszenie świateł i ukrycie.
Wejście smoka
Poczekajcie, aż solenizant wejdzie do środka, zanim zawołacie wyczekiwane „Niespodzianka!”. Dobrym pomysłem jest również, aby osoba, która przyjechała w dane miejsce z pilną sprawą, weszła jako pierwsza i zapaliła światła – niech to będzie Wasz sygnał do okrzyku!
Przyjęcie niespodzianka dla dzieci – dodatkowe wskazówki
Przyjęcie niespodzianka to forma zabawy odpowiednia dla dzieci w starszym wieku. Małe dzieci mogą się bardzo przestraszyć.
Jeśli organizujesz przyjęcie niespodziankę dla własnego dziecka, wygodniej będzie wybrać lokalizację inną niż własny dom – może to być park, dom przyjaciela itp.
Pamiętaj aby naszykować kamerę lub aparat i uwiecznić minę solenizanta!