Kwestia czasu

O której godzinie zorganizować urodziny dla dzieci? Jak długo powinno trwać udane przyjęcie urodzinowe i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

urodziny dla dzieci - czas

 

 1. Godzinę przyjęcia i czas jego trwania dostosowujemy zawsze do wieku dziecka, jego charakteru oraz planu dnia.
 2. Na czas przyjęcia wpływ będą mieli ponadto goście, których planujemy zaprosić. Jeśli na przyjęcie zapraszamy gości z daleka, warto aby było ono nieznacznie dłuższe.
 3. Dla maluchów w wieku do lat 3 świetnie sprawdzą się poranne przyjęcia.
 4. Piżama party to świetny pomysł na urodziny dzieci w wieku od lat 8. Latem możemy je przenieść na zewnątrz. Namiot i ognisko zapewnią dzieciom niesamowite wrażenia.
 5. Przyjęcie dla dzieci w wieku do 3 – 4 lat nie powinno trwać dłużej niż 1,5 godziny. Dłuższe przyjęcie w większości przypadków skończy się łzami i krzykiem.
 6. Starsze dzieci mogą świętować dłużej. Pamiętaj jednak, że również one mają swój limit.
 7. Sugerowany czas trwania przyjęcia według wieku dziecka:
  • Roczek – czas powinien być ściśle dostosowany do potrzeb malucha i jego planu dnia
  • 2 – 3 lata – 1 -1,5 godziny
  • 4 – 5 lat –  1,5 – 2,5 godziny
  • 6 – 7 lat – 2 – 3 godziny
  • 8 – 10 lat – 3 – 3,5 godzin
 8. Niezależnie od czasu trwania, warto przygotować luźny grafik przyjęcia. W ten sposób wydarzenie znacząco się nie wydłuży oraz nie zabraknie czasu na wszystkie zaplanowane atrakcje. Przykładowy grafik 2 godzinnego przyjęcia:
  • 15 minut – przywitanie gości. W tym czasie Twoja uwaga skoncentrowana będzie na witaniu przybywających rodziców i dzieci. Zaplanuj czas dzieci już przybyłych tak, aby nie wymagał on Twojego nadzoru czy zaangażowania. Świetnie sprawdzą się zabawki przygotowane w wyznaczonym miejscu (pomieszczeniu) – Tobie pozwolą w spokoju przywitać gości a dzieciom zaaklimatyzować się
  • 10 minut – zabawa, aklimatyzacja
  • 30 minut – zorganizowane atrakcje urodzinowe, zabawy, występy, malowanie twarzy itp. Główne atrakcje planuj zawsze w środku przyjęcia. Dzięki temu wszystkie dzieci będą miały okazję w nich uczestniczyć –  zarówno te, które przyjadą później jak i te, które będą musiały szybciej opuścić wydarzenie
  • 20 minut – poczęstunek – tort, napoje, lody
  • 30 minut – gry ruchowe, sportowe, konkursy
  • 15 minut – otwieranie prezentów (opcjonalne) / pożegnanie gości
 9. Określ czas tak, aby przyjęcie mogło się nieznacznie przeciągnąć – zwykle pojawiają się spóźnialscy, zabawy mogą zająć więcej czasu niż było to planowane czy też któryś z rodziców odbierze dziecko później niż zostało to ustalone.
 10. Poinformuj gości w zaproszeniu o godzinie przyjęcia i o planowanym czasie jego trwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *