Urodzinowe piżama party – 10 praktycznych porad

Piżama party

Planujesz urodzinowe piżama party dla swojego dziecka? Przedstawiamy 10  wskazówek, które sprawią, że będzie ono niezapomniane.

 

  1. Piżama party to świetny pomysł na urodzinową zabawę dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.
  2. Dzieci uczestniczące w przyjęciu z noclegiem powinny być w tym samym wieku co solenizant. Dzięki temu będą czerpały frajdę robiąc te same rzeczy czy rozmawiając na podobne tematy.
  3. Piżamowe przyjęcia urodzinowe nie są zalecane dla dzieci w wieku poniżej lat siedmiu. Cała noc spędzona poza domem może okazać się dla nich zbyt trudna, szczególnie jeśli będzie to miało miejsce po raz pierwszy. Odrobinę starsze dzieci są również bardziej zżyte ze sobą i mogą spędzić wspólnie więcej czasu nie nudząc się.
  4. Piżama party nie przyniesie również specjalnej frajdy nastolatkom powyżej lat 15 . W ich przypadku lepiej sprawdzą się wspólne nocki w mniejszym, bardziej zaufanym gronie.
  5. Piżamowa impreza zrobi jeszcze większą furorę jeśli wspólnie z dzieckiem wymyślicie jej motyw przewodni i dobierzecie zaproszenie odpowiadające określonej tematyce. Przykłady motywów na piżama party: wieczór filmowy, makeover party czy pizza party
  6. Nie zapomnij poinformować gości w zaproszeniu o tym co należy ze sobą zabrać – śpiwór, poduszkę, piżamę, pastę i szczoteczkę do zębów itp.
  7. Pamiętaj aby przygotować zapasowe zestawy dla zapominalskich.
  8. Sukces przyjęcia będzie w dużej mierze zależeć od tego czy będziemy potrafili zająć dzieci do późnych godzin wieczornych. Pamiętajcie aby zaplanować wiele gier i zabaw.
  9. Piżama party to również różnego typu przekąski i smakołyki, po które uczestnicy będą mogli sięgać w czasie całego wieczoru. Pamiętaj jednak o zdrowych alternatywnych, które zapewnią dzieciom spokojny sen.
  10. Należy upewnić się, że wszystkie dzieci są świadome zasad panujących w Twoim domu. Zasady te powinny zostać omówione z dziećmi jeszcze przed imprezą. Dziecko, które konsekwentnie nie będzie przestrzegało zasad powinno, z uwagi na bezpieczeństwo innych, zostać odesłane do domu. Oczywiście takie działanie powinno być ostatecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *