Urodziny dziecka – 10 pomysłów na oszczędności

Jak przy niewielkim budżecie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dzieci ? Przygotowaliśmy dla Was 10 pomysłów na oszczędności.

urodziny dla dzieci, oszczędności

 

  1. Zorganizuj urodziny około godziny 15 – 16, serwując tylko tort lub tort i kilka przekąsek – pokrojoną na małe kawałki pizzę domowej roboty, krakersy czy warzywa z dipem.
  2. Wspólne urodziny – urodziny organizowane dla dwójki dzieci jednocześnie to nie tylko świetny sposób na oszczędności, ale również na podzielenie się obowiązkami z rodzicami drugiego dziecka.
  3. Jeśli dziecko marzy o urodzinach w parku zabaw, sprawdź jak prezentuje się oferta takich miejsc w ciągu tygodnia. Ceny imprez w tym czasie są najczęściej dużo korzystniejsze niż tych w weekendy. Dodatkowym bonusem przyjęcia w środku tygodnia będzie mniejszy hałas i więcej miejsca.
  4. Przygotuj tort samodzielnie. Tanim i szybkim sposobem na jego ozdobienie są niewielkich rozmiarów zabawki takie jak figurki ukochanych bohaterów czy ulubione pojazdy. Użyć możemy nowej zabawki, która stanie się jednocześnie upominkiem dla dziecka lub wykorzystać jedną z zabawek, które dziecko już posiada. Pamiętaj aby dokładnie umyć i przygotować zabawkę do kontaktu z żywnością. Niewielkie ozdoby stosuj jedynie dla starszych dzieci w przypadku których nie ma ryzyka przypadkowego połknięcia zabawki. Dotyczy to zarówno solenizanta jak i innych dzieci uczestniczących w przyjęciu.
  5. Balony to niedrogi sposób na stworzenie ciekawych dekoracji. Nadmuchaj tyle balonów aby pokryły całą podłogę, takie rozwiązanie będzie nie tylko wyglądać szałowo, ale zapewni dzieciakom mnóstwo zabawy.
  6. Zaangażuj dzieci w przygotowanie papierowych ozdób.
  7. Jeśli planujesz zakup dekoracji, skorzystaj z oferty sklepów internetowych. Pamiętaj, że musisz to zrobić odpowiednio wcześnie.
  8. Przygotuj zaproszenia samodzielnie lub skorzystaj z zaproszenia online. Zaproszenie online to nie tylko ciekawy sposób powiadomienia gości o przyjęciu, ale również sposób na przekazanie dodatkowych informacji takich jak mapka z dojazdem, formularz potwierdzenia przybycia czy lista prezentów.
  9. Ogranicz listę gości do najbliższych przyjaciół Twojego dziecka.
  10. Pamiętaj – przyjęcie nie musi być co roku!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *